Darren Shan's Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Darren Shan's Forum

Forum about Darren Shan!
 
PříjemPříjem  Pravidla fóraPravidla fóra  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Sons of Destiny

Goto down 
+25
Leoparde
AnčaZ
smetyl
Toren
Epona
Elie.777
O'Shej-gha
Lady-Shadow
Jane Bellow
Shalanis von Rottaw
Nom
Elmone
Illidan Stormrage
Wontik
Kwitorka
Tarantule
Wolfka
matl
dextra
Sharp
ArraSails
Phoebe Umbríel Esteban
nitrowolf
Silmarilien-Palantírilien
Kay
29 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22  Next
AutorZpráva
Toren

Toren


Poeet p?íspivku : 658
Age : 31
Registration date : 11. 05. 08

Sons of Destiny - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sons of Destiny   Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_minitimeSat Feb 28, 2009 6:55 pm

Takže 5.9 by se měla sága uzavřít a Albatros vydá Synové osudu Very Happy
Návrat nahoru Goto down
http://www.nojmik.blog.cz
Phoebe Umbríel Esteban
Kníže
Kníže
Phoebe Umbríel Esteban


Poeet p?íspivku : 2830
Age : 32
Localisation : Knížecí síň
Registration date : 03. 11. 06

Sons of Destiny - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sons of Destiny   Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_minitimeSat Feb 28, 2009 7:41 pm

Sága se uzavírá...hmm, bože, stůj při mně a zařiď, ať nesahají na Demonatu... Crying or Very sad
Návrat nahoru Goto down
http://darren-shan.ic.cz
Wontik
Generál
Generál
Wontik


Poeet p?íspivku : 5504
Age : 31
Localisation : Vanchova vyhřátá rakev :D
Registration date : 24. 02. 07

Sons of Destiny - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sons of Destiny   Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_minitimeSat Feb 28, 2009 11:05 pm

affraid affraid affraid Jen to ne... Spíš bych jim nabídla tvůj překlad, když ještě na Demonatu Podaný nešáhl...
Návrat nahoru Goto down
Silmarilien-Palantírilien
Upír před investiturou
Upír před investiturou
Silmarilien-Palantírilien


Poeet p?íspivku : 7364
Age : 33
Localisation : Larten ví... :D
Registration date : 05. 11. 06

Sons of Destiny - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sons of Destiny   Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_minitimeMon Mar 02, 2009 9:44 am

Phoebe Umbríel Esteban napsal:
Sága se uzavírá...hmm, bože, stůj při mně a zařiď, ať nesahají na Demonatu... Crying or Very sad
5.9.? Tak to si ke konci docela pospíšili. Že by rychlý finiš před překladatelským znemožněním? *zlý smích*  Btw. Razz Zrovna včera u nádobí jsem si tak představovala, jaké by to bylo, kdyby "pan překladatel" Demonatu překládal - hlavně z pohledu prvního dílu. Zvolání "Žílo!" ve mně evokovalo rozhodně jiné věci (divadlo Járy Cimrmana, Akt; kdo zná, pochopí Laughing ), než démonský atak. Razz Pak jsem si také pohrávala s možnými překlady názvů knih. pale No, nebylo by to moc pěkné, to ani v nejmenším. No 
Návrat nahoru Goto down
http://www.silmarilien.blog.cz
smetyl

smetyl


Poeet p?íspivku : 2
Age : 28
Registration date : 13. 07. 09

Sons of Destiny - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sons of Destiny   Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_minitimeMon Jul 13, 2009 12:58 pm

čau Very Happy
Jestli mam napsat něco o posledním dílu ságy vylíčil bych to asi takhle:Od začátku do konce jsem se od knihy nemohl odtrhnou, proto jsem ji asi přečetl za dva dny Smile Ale konec , ten mě naprosto uchvátil, bylo to tak dobře napsané že jusem se jen rozplíval!Podle mě lepší konec Shan sepsat ani nemohl Wink
Návrat nahoru Goto down
AnčaZ

AnčaZ


Poeet p?íspivku : 696
Age : 29
Localisation : Jen upíří kníže ví...A možná taky Seba s Lártym :)
Registration date : 08. 12. 08

Sons of Destiny - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sons of Destiny   Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_minitimeFri Aug 14, 2009 5:57 pm

no.....a závěrečný díl? možná jsem čekala něco jinačího... Shan umí čtenáře napínat až do úplného konce.... a v tomhle díle jsem si děsně moc oblíbila Evannu.... I love youI love you a taky Vanchu (ale toho miluju od uplnýho začátku I love you I love you I love you)... a Gannena samozřejmě Smile a dokonce i Stevieho xDDDale ten konec....... noooo..... lepší konec vážně ani nemohl být Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Leoparde

Leoparde


Poeet p?íspivku : 2
Age : 27
Localisation : to ani nevím.. nechme to O.Suddu
Registration date : 10. 09. 09

Sons of Destiny - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sons of Destiny   Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_minitimeThu Sep 10, 2009 8:19 pm

Skončilo to úplně jinak než jsem si myslela, ale bez Lartena to není ono. Ale je to pořád Darren - dobře napsaný a přeložený (četla jsem si to na Phoebině blogu a tam to bylo i skvěle přeložený. Ale dopadlo to poměrně dobře Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_smile
Návrat nahoru Goto down
Phoebe Umbríel Esteban
Kníže
Kníže
Phoebe Umbríel Esteban


Poeet p?íspivku : 2830
Age : 32
Localisation : Knížecí síň
Registration date : 03. 11. 06

Sons of Destiny - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sons of Destiny   Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_minitimeThu Sep 10, 2009 8:26 pm

Tak, na Lartena se můžeme těšit v nové tetralogii, taková malá kompenzace Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_razz
Návrat nahoru Goto down
http://darren-shan.ic.cz
Elie.777

Elie.777


Poeet p?íspivku : 789
Age : 30
Localisation : ♥Vzdycky se někdo najde s kým budu zalezlá někde v koutku:)♥
Registration date : 23. 06. 08

Sons of Destiny - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sons of Destiny   Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_minitimeFri Sep 11, 2009 7:54 pm

Phoebe Umbríel Esteban napsal:
Tak, na Lartena se můžeme těšit v nové tetralogii, taková malá kompenzace Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_razz
A naše milé knížátko se uvolilo k tomu ji přeložit.Phoebe jsi zlatáSmile
Návrat nahoru Goto down
http://www.halliwellky-charmed.blog.cz
AnčaZ

AnčaZ


Poeet p?íspivku : 696
Age : 29
Localisation : Jen upíří kníže ví...A možná taky Seba s Lártym :)
Registration date : 08. 12. 08

Sons of Destiny - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sons of Destiny   Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_minitimeThu Sep 17, 2009 9:25 pm

Phoebe Umbríel Esteban napsal:
Tak, na Lartena se můžeme těšit v nové tetralogii, taková malá kompenzace Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_razz

jsi prostě knížecí zlatíčko.... Sons of Destiny - Stránka 21 Herz Sons of Destiny - Stránka 21 Herz Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_smile Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_smile Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_smile
Návrat nahoru Goto down
plomo

plomo


Poeet p?íspivku : 397
Age : 29
Localisation : kdekoliv... ale všude s tužkou v ruce
Registration date : 11. 12. 07

Sons of Destiny - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sons of Destiny   Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_minitimeMon Sep 21, 2009 6:26 pm

tak to tu máme... poslední díl... ( obal mi přijde fajn... hodinky:D takový konečně Shanovský obal... dobrý, ne, na poslednim dílu Very Happy

http://daemon.cz/pripravujeme/detail/1976/darren-shan-synove-osudu
Návrat nahoru Goto down
Phoebe Umbríel Esteban
Kníže
Kníže
Phoebe Umbríel Esteban


Poeet p?íspivku : 2830
Age : 32
Localisation : Knížecí síň
Registration date : 03. 11. 06

Sons of Destiny - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sons of Destiny   Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_minitimeTue Sep 22, 2009 2:50 pm

Fajn? Plomo, co ten Sudd s očima vykulenýma jak žába či co to jako je? Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_eek

Má první reakce? albatros se rozhodl, že když už, tak pořádně, a poslední díl bude zároveň poslední ránou před smrtí Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_lol
Návrat nahoru Goto down
http://darren-shan.ic.cz
plomo

plomo


Poeet p?íspivku : 397
Age : 29
Localisation : kdekoliv... ale všude s tužkou v ruce
Registration date : 11. 12. 07

Sons of Destiny - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sons of Destiny   Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_minitimeTue Sep 22, 2009 6:04 pm

náhodou... Crazy frog je super:D:D

......
teda, to jsem napsal hodně špatně...Very Happy:D myslel jsem to tak, že je tam jako cf:D


Naposledy upravil plomo dne Mon Sep 28, 2009 4:29 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Toren

Toren


Poeet p?íspivku : 658
Age : 31
Registration date : 11. 05. 08

Sons of Destiny - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sons of Destiny   Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_minitimeTue Sep 22, 2009 8:06 pm

No tohle je asi jedinej obal z Hardbacku,kterej se mi nelíbí..přijde mi až moc přepálenej Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_biggrin třeba to bude vypadat v prodeji líp Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_biggrin stejně to koupím...ale nic moc no..
Návrat nahoru Goto down
http://www.nojmik.blog.cz
paragon




Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 22. 02. 08

Sons of Destiny - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sons of Destiny   Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_minitimeTue May 17, 2011 9:27 am

Mě teda moc poslední díl nenadchl .... Čekal jsem něco lepšího no .. To že je synem O.Sudda to mě docela dostalo .. ale to jak z něj pak udělá tu poslepovanou obludu Mad
Nevim no .. čekal sem asi víc od posledního dílo Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Ďasík

Ďasík


Poeet p?íspivku : 62
Age : 39
Localisation : Opava, Český Těšín
Registration date : 21. 10. 10

Sons of Destiny - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sons of Destiny   Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_minitimeTue May 17, 2011 12:52 pm

Podle mě ten závěr nemohl být lepší - vyřešilo se absolutně všechno... Díky čemu (komu) Darren chytl lístek do panoptika, proč ho vlastně pan Hroozley zasvětil i to, kdo jsou vlastně lidičkové a jak vznikají. Taky tam byla hezká vzpomínka na Sama Gresta. Super taky bylo Dariusovo přesvěcení - další věc, o které se předtím jen mluvilo, byla ukázána v praxi. A všechny Darrenovy úvahy v jezeře - to bylo hodně psycho... Synové osudu se hodně povedli, ne že ne. Smile
Návrat nahoru Goto down
Wontik
Generál
Generál
Wontik


Poeet p?íspivku : 5504
Age : 31
Localisation : Vanchova vyhřátá rakev :D
Registration date : 24. 02. 07

Sons of Destiny - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sons of Destiny   Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_minitimeTue May 17, 2011 11:25 pm

Tak to nemůžu než souhlasit, protože podle mě je to další z ukázek skvělého spisovatelského umění Shana... Jak dokázal propojit knihu s realitou (nejvíc mě asi dostala zmínka o Hitlerovi) a celkově završit celou ságu (další věcí je, že knihu psal nenásilně, a ne že šlo čistě o komerční záměr) a vyřšit všechna tajemství...Smile
Návrat nahoru Goto down
plomo

plomo


Poeet p?íspivku : 397
Age : 29
Localisation : kdekoliv... ale všude s tužkou v ruce
Registration date : 11. 12. 07

Sons of Destiny - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sons of Destiny   Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_minitimeTue May 17, 2011 11:55 pm

právě tenhle díl je jeden z faktorů, proč tu ságu mám tak rád Smile. Díky němu je to všechno ucelený a dává to smysl... Podle mě nešlo sepsat lepší závěr než tohle Smile
Návrat nahoru Goto down
Ďasík

Ďasík


Poeet p?íspivku : 62
Age : 39
Localisation : Opava, Český Těšín
Registration date : 21. 10. 10

Sons of Destiny - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sons of Destiny   Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_minitimeWed May 18, 2011 7:38 pm

Hrozně mě potěšilo, že sága nemá tak hrozně odfláknutý konec jako Harry Potter, ve kterém zůstalo tolik nezodpovězených otázek, že by vydaly na osmý díl... Akorát bych rád věděl, co se stalo s Evrou. Smile

A ještě přímo ke konci ságy - autor měl fakt perfektní nápad oslabit na konci Darrena nejvíc, jak to jen šlo - dal mu na krk Očistu a ještě navíc přesvěcení krve. Šílené. Smile


Naposledy upravil Ďasík dne Thu May 19, 2011 12:03 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
plomo

plomo


Poeet p?íspivku : 397
Age : 29
Localisation : kdekoliv... ale všude s tužkou v ruce
Registration date : 11. 12. 07

Sons of Destiny - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sons of Destiny   Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_minitimeWed May 18, 2011 11:27 pm

hmm, o tom oslabení jsem nějak nepřemýšlel... Smile zajímavá myšlenka
Návrat nahoru Goto down
Ďasík

Ďasík


Poeet p?íspivku : 62
Age : 39
Localisation : Opava, Český Těšín
Registration date : 21. 10. 10

Sons of Destiny - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sons of Destiny   Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_minitimeWed May 18, 2011 11:55 pm

Wontik napsal:
... je to další z ukázek skvělého spisovatelského umění Shana... Jak dokázal propojit knihu s realitou (nejvíc mě asi dostala zmínka o Hitlerovi)
No, Hitler je vděčná hororová postavička. Příběh Mrtvá zóna od Kinga staví na otázce: "Kdyby ses mohl vrátit do minulosti a zabít Hitlera, udělal bys to?" Každopádně mě tohle ale dost dostalo taky a když mluvím o osudu atd., tak to s tím Hitlerem používám jako jednu z možností, jak to může být...

plomo napsal:
hmm, o tom oslabení jsem nějak nepřemýšlel... Smile zajímavá myšlenka
No, není zas tak revoluční, zamýšlí se nad ní sám Darren. Ale je opravdu zajímavá. Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Vlkcam

Vlkcam


Poeet p?íspivku : 148
Registration date : 04. 11. 10

Sons of Destiny - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: věta   Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_minitimeSat Dec 10, 2011 12:15 am

No ani mi nemluv. Já u té knížky ronila slzy jen coto začalo.... já tam proklínala Stewa.... a Lárten mi tam scházel hodně.
Ta věta není špatná,
Návrat nahoru Goto down
Ďasík

Ďasík


Poeet p?íspivku : 62
Age : 39
Localisation : Opava, Český Těšín
Registration date : 21. 10. 10

Sons of Destiny - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sons of Destiny   Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_minitimeSat Dec 10, 2011 12:27 am

Já mám z vtipných scének/hlášek nejradši, jak se Darren opije a všichni mu pak připomínají, že zpíval, že je "kníže, kníže piva" a on by se nejradši propadl. Very Happy

A ze smutných pak konec druhého dílu, to mě dostalo asi nejvíc z celé ságy. :'-( Bohužel mám českou knížku pod postelí a nechce se mi ji teď vytahovat, tak ten úryvek napíšu anglicky, jak jsem ho už psal na anglické Darren Shan fórum:
spoiler 2. dílu - pro zobrazení na něj klikněte:
Návrat nahoru Goto down
Vlkcam

Vlkcam


Poeet p?íspivku : 148
Registration date : 04. 11. 10

Sons of Destiny - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sons of Destiny   Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_minitimeSat Dec 10, 2011 12:29 am

Ďasík napsal:
Já mám z vtipných scének/hlášek nejradši, jak se Darren opije a všichni mu pak připomínají, že zpíval, že je "kníže, kníže piva" a on by se nejradši propadl. Very Happy

A ze smutných pak konec druhého dílu, to mě dostalo asi nejvíc z celé ságy. :'-( Bohužel mám českou knížku pod postelí a nechce se mi ji teď vytahovat, tak ten úryvek napíšu anglicky, jak jsem ho už psal na anglické Darren Shan fórum:
spoiler 2. dílu - pro zobrazení na něj klikněte:

Jo no to bylo úžasný tam:DD
Návrat nahoru Goto down
Ďasík

Ďasík


Poeet p?íspivku : 62
Age : 39
Localisation : Opava, Český Těšín
Registration date : 21. 10. 10

Sons of Destiny - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sons of Destiny   Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_minitimeSat Dec 10, 2011 12:32 am

A Stevovi to, co udělal v divadle, nikdy nezapomenu... Pro mě to je nejhorší záporák všech dob. Pak ještě Umbridgeová z Harryho Pottera a jisté dvě holky z Podzemí. To jou fakt "čistě zlé" postavy.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Sons of Destiny - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sons of Destiny   Sons of Destiny - Stránka 21 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Sons of Destiny
Návrat nahoru 
Strana 21 z 22Jdi na stránku : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Darren Shan's Forum :: Saga of Darren Shan :: Synové osudu-
Přejdi na: