Darren Shan's Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Darren Shan's Forum

Forum about Darren Shan!
 
PříjemPříjem  Pravidla fóraPravidla fóra  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Steve Leopard

Goto down 
+18
Kay
dextra
Fantasy cvok
Mei
Wontik
smerfick
Laylle
Aiedail
Stefanie Swift Vampire
Phoebe Umbríel Esteban
Epona
Wolfka
Mizu no Suigetsu
Graga
Jassy
Aurora
Tarantule
Silmarilien-Palantírilien
22 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorZpráva
Mei
Upír
Upír
Mei


Poeet p?íspivku : 3595
Age : 33
Localisation : Vážně to chcete vědět?
Registration date : 30. 01. 07

Steve Leopard - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Steve Leopard   Steve Leopard - Stránka 6 Icon_minitimeMon Jun 11, 2007 9:35 pm

dobře, chtěla jsem dodat, že by se pak v těch knihách neobjevoval a to by byla moc škoda
Návrat nahoru Goto down
AnčaZ

AnčaZ


Poeet p?íspivku : 696
Age : 29
Localisation : Jen upíří kníže ví...A možná taky Seba s Lártym :)
Registration date : 08. 12. 08

Steve Leopard - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Steve Leopard   Steve Leopard - Stránka 6 Icon_minitimeTue Dec 09, 2008 7:12 pm

Zráááááááádce!*ječí když čte osmou knihu*Ale bez něj by to nebylo ono.Razz pale rabbit
Návrat nahoru Goto down
Kay
Generál
Generál
Kay


Poeet p?íspivku : 3330
Age : 35
Registration date : 06. 06. 07

Steve Leopard - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Steve Leopard   Steve Leopard - Stránka 6 Icon_minitimeTue Dec 09, 2008 8:24 pm

Tož, máš recht, Ančo, to Stevovo dupnutí nožkou, že není zlý, prostě k DS patří. Laughing
Návrat nahoru Goto down
Ďasík

Ďasík


Poeet p?íspivku : 62
Age : 40
Localisation : Opava, Český Těšín
Registration date : 21. 10. 10

Steve Leopard - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Steve Leopard   Steve Leopard - Stránka 6 Icon_minitimeMon May 16, 2011 10:29 pm

No, já měl nejdřív Steva svým způsobem i rád (a Darrenovi jsem pro jeho šílenou naivitu a schopnost každému naletět chtěl dát pěstí), ale kvůli konci ságy ho považuju za nejzlejší postavu, o které jsem kdy četl. Ale snad nakonec dostal, co si zasloužil. Smile
Návrat nahoru Goto down
plomo

plomo


Poeet p?íspivku : 397
Age : 29
Localisation : kdekoliv... ale všude s tužkou v ruce
Registration date : 11. 12. 07

Steve Leopard - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Steve Leopard   Steve Leopard - Stránka 6 Icon_minitimeTue May 17, 2011 4:26 pm

no, takhle s odstupem... Steve je rozhodně fascinující postava Smile je výborně propracovaná a to vše, co má správná postava mít rozhodně má Smile
Návrat nahoru Goto down
Wontik
Generál
Generál
Wontik


Poeet p?íspivku : 5504
Age : 31
Localisation : Vanchova vyhřátá rakev :D
Registration date : 24. 02. 07

Steve Leopard - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Steve Leopard   Steve Leopard - Stránka 6 Icon_minitimeTue May 17, 2011 11:31 pm

Částečně podle mě Shan ukazuje, jak zlý člověk dokáže být jenom kvůli pomstě, ale zároveň mu vdechnul i fantazijní podobu, která je možná jen v knize... Skvělá kombinace Smile Částečně by se tomu dalo uvěřit, na druhé straně ale jistota, že to není možné Smile
Návrat nahoru Goto down
plomo

plomo


Poeet p?íspivku : 397
Age : 29
Localisation : kdekoliv... ale všude s tužkou v ruce
Registration date : 11. 12. 07

Steve Leopard - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Steve Leopard   Steve Leopard - Stránka 6 Icon_minitimeTue May 17, 2011 11:53 pm

ale zas na druhou stranu... jen jestli my se tady nehrabeme v literární kritice a teorii Very Happy myslím, že třeba i Stephenu Kingovi (četl jsem to v nějaké knížce o něm) připadají tyto věci jako hledání něčeho, co autor vůbec nezamýšlel, on prostě jen něco napsal a lidé v tom pak hledají nějaký ultrahluboký smysl... ale zas třeba u Shana ten smysl v určitých ohledech je, tak proč by nemohl být i u charakterů jednotlivých postav?Smile
Návrat nahoru Goto down
Ďasík

Ďasík


Poeet p?íspivku : 62
Age : 40
Localisation : Opava, Český Těšín
Registration date : 21. 10. 10

Steve Leopard - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Steve Leopard   Steve Leopard - Stránka 6 Icon_minitimeWed May 18, 2011 7:32 pm

Já bych tam taky moc "nehledal, co tam není". Smile Steve je bezpochyby skvěle napsaná postava - důkazem je i to, že jen k takové postavě si můžeš vytvořit silný vztah, ať už je jakýkoli... Ale nějaký významnější hlubší smysl nemá. Každopádně se mi líbilo, že i když je opravdu maximálně zlý, tak něco v něm přece jen něco zbylo - když je konec a Osud se mu vysmívá, tak Darren úžasně popisuje, jak se asi Steve cítil.

Tím Kingem jsi mě překvapil, přečetl jsem od něj už cca 30 knih a je to jeden z mých opravdu nej autorů, ale tenhle výrok jsem od něj ještě neslyšel... Ale rozhodně by mě nepřekvapilo, kdyby to řekl.
Návrat nahoru Goto down
plomo

plomo


Poeet p?íspivku : 397
Age : 29
Localisation : kdekoliv... ale všude s tužkou v ruce
Registration date : 11. 12. 07

Steve Leopard - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Steve Leopard   Steve Leopard - Stránka 6 Icon_minitimeWed May 18, 2011 11:25 pm

líbí se mi formulace "maximálně zlý" Very Happy ale něco na tom prostě je

není to kniha přímo od ně. Je to Mistr strachu od tuším Lisy Rogakové? má to být jeho biografie (nebo se ta žena prostě chtěla přiživit na jeho jménu? Nevím, nemůžu soudit ani nikoho nařknout Very Happy ). Je to ale zajímavě napsané, založené na rozhovorech s Kingovými přátelii, vydavateli atd. Doporučuji. Dozvíš se tam spoustu zajímavých věcí.
Návrat nahoru Goto down
Ďasík

Ďasík


Poeet p?íspivku : 62
Age : 40
Localisation : Opava, Český Těšín
Registration date : 21. 10. 10

Steve Leopard - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Steve Leopard   Steve Leopard - Stránka 6 Icon_minitimeWed May 18, 2011 11:45 pm

Dík za tip. Wink

No, jiný výraz než "maximálně zlý" použít nejde. Very Happy Jsou ještě dvě postavy, které jsou srovnatelné - v sáze Podzemí a v Harrym Potterovi. První je Styx a druhá růžová profesorka...
Návrat nahoru Goto down
plomo

plomo


Poeet p?íspivku : 397
Age : 29
Localisation : kdekoliv... ale všude s tužkou v ruce
Registration date : 11. 12. 07

Steve Leopard - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Steve Leopard   Steve Leopard - Stránka 6 Icon_minitimeThu May 19, 2011 1:49 pm

koukám další fanda podzemí? Taky je to docela libovka Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Ďasík

Ďasík


Poeet p?íspivku : 62
Age : 40
Localisation : Opava, Český Těšín
Registration date : 21. 10. 10

Steve Leopard - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Steve Leopard   Steve Leopard - Stránka 6 Icon_minitimeThu May 19, 2011 1:54 pm

Jo, i když první půlka prvního dílu, než se do toho podzemí vůbec dostanou, je celkem nuda... Pak už se to rozjede a druhý díl (a hlavně jeho závěr) je fakt psycho.
Návrat nahoru Goto down
plomo

plomo


Poeet p?íspivku : 397
Age : 29
Localisation : kdekoliv... ale všude s tužkou v ruce
Registration date : 11. 12. 07

Steve Leopard - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Steve Leopard   Steve Leopard - Stránka 6 Icon_minitimeThu May 19, 2011 3:20 pm

to je fakt... ten závěr dvojky je dobrý... ale konec jedničky taky... pravda, za jakou cenu Smile
Návrat nahoru Goto down
Ďasík

Ďasík


Poeet p?íspivku : 62
Age : 40
Localisation : Opava, Český Těšín
Registration date : 21. 10. 10

Steve Leopard - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Steve Leopard   Steve Leopard - Stránka 6 Icon_minitimeThu May 19, 2011 4:30 pm

No, z toho druhého dílu jsem se fakt hrozně dlouho vzpamatovával, než jsem mohl pokračovat ve čtení... Úplně mě to vzalo. A to platí u Darrena i u Podzemí.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Steve Leopard - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Steve Leopard   Steve Leopard - Stránka 6 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Steve Leopard
Návrat nahoru 
Strana 6 z 6Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-
» Steve a jeho zrada
» Steve a jeho zrada

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Darren Shan's Forum :: Jednotlivé postavy :: Ostatní-
Přejdi na: