Darren Shan's Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Darren Shan's Forum

Forum about Darren Shan!
 
PříjemPříjem  Pravidla fóraPravidla fóra  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Lake of souls

Goto down 
+22
Vendea
Love Vandža*
Elie.777
Toren
Kwitorka
Sharp
Nom
Elmone
Illidan Stormrage
Kaileena
Tarantule
Epona
matl
Wolfka
dextra
Silmarilien-Palantírilien
Fantasy cvok
***
Kay
Wontik
Nathaniel
Phoebe Umbríel Esteban
26 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 15 ... 25, 26, 27
AutorZpráva
Toren

Toren


Poeet p?íspivku : 658
Age : 31
Registration date : 11. 05. 08

Lake of souls - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lake of souls   Lake of souls - Stránka 27 Icon_minitimeFri Jan 23, 2009 9:44 pm

guga2 napsal:
Jé tak to nevím Báro, ale myslím se nebo jsem někde slyšela, že by dokonce mělo vyjít už v únoru. Ale nwm to přesně!!
JJ je to tak v ůnoru Very Happy
Návrat nahoru Goto down
http://www.nojmik.blog.cz
Guga2

Guga2


Poeet p?íspivku : 463
Age : 30
Localisation : .. Fakt to chcete vědět??..
Registration date : 28. 12. 08

Lake of souls - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lake of souls   Lake of souls - Stránka 27 Icon_minitimeFri Jan 23, 2009 9:52 pm

Jé super tak jsem se trefila cheers cheers
Návrat nahoru Goto down
Silmarilien-Palantírilien
Upír před investiturou
Upír před investiturou
Silmarilien-Palantírilien


Poeet p?íspivku : 7364
Age : 33
Localisation : Larten ví... :D
Registration date : 05. 11. 06

Lake of souls - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lake of souls   Lake of souls - Stránka 27 Icon_minitimeSat Jan 24, 2009 12:46 pm

Toren napsal:
guga2 napsal:
Jé tak to nevím Báro, ale myslím se nebo jsem někde slyšela, že by dokonce mělo vyjít už v únoru. Ale nwm to přesně!!
JJ je to tak v ůnoru Very Happy
 Už? Tak to abych se zabarikádovala a zahrála si na tři opičky "nevidím zlo, neslyším zlo, nemluvím zlo". Laughing 
Návrat nahoru Goto down
http://www.silmarilien.blog.cz
Phoebe Umbríel Esteban
Kníže
Kníže
Phoebe Umbríel Esteban


Poeet p?íspivku : 2830
Age : 32
Localisation : Knížecí síň
Registration date : 03. 11. 06

Lake of souls - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lake of souls   Lake of souls - Stránka 27 Icon_minitimeWed Feb 25, 2009 5:00 pm

Tak se mi dnes dostalo pod packy Jezero duší v českém vydání...samozřejmě jsem to nečetla celé, ta prodavačka na mě chvíli divně zírala už jak jsem tam listovala, takže...

Pan překladatel se opět vyznamenal.

Na konci, když se řeší ta přesmyčka, Harkata cosi osvítí a pronese perlu, něco jako (omlouvám se, že necituji naprosto přesně - neměla jsem dost drzosti si to opsat na papírek; kdo knihu má, prosím prosím o přesné znění):"Ovšem, pokud jsou pravdivé ty zvěsti, že Kurdovo jméno se psalo Smahlt a ne Smolt..."
Bravo. Upíři nemají nic lepšího na práci než se pídit po Kurdvě soukromí Laughing
Trochu vážnější věc: nevím, zdá se mi, že tím DOST srazil autora. Takhle to vypadá jako laciný trik, že autor nevěděl, jak z toho, tak si honem něco vymyslel, aby to vyšlo. My to samozejmě víme, ale co ti čtenáři, kteří čtou jen albatrosácký překlad...?

No, a ke zbytku: KYAG čas byl přeložen jako ZJNB, "Zbejvá jen natáhnout bačkory" - to by šlo, jen chci vidět, jak Harkat vyslovuje UJNB jako jedno slovo.
Plus m,ě tak trochu tahá za oči to "zbEJvá"...

A naše milá fraška - v originále "Grotesque" - je přeložená jako "Pitvora". Strašně jsem přemýšlela, co má společného s Potvorou, než mi kamarádka naznačila, že původní záměr vznikl asi od slova "Pitvořit se"... neznat originál, asi by mě to nenapadlo...

EDIT: Teď jsem zjistila - nezaručená informace - že prý Sudd ještě předtím prohlásil, že kdyby nebyli upíři tvrdohlaví a svá jména někam psali, zjistili by, že to nebyl Smolt, ale Smahlt...

Já nevím jak vy, ale samou tvrdohlavostí se asi přestanu podepisovat...Cool
Návrat nahoru Goto down
http://darren-shan.ic.cz
Christien

Christien


Poeet p?íspivku : 489
Age : 29
Registration date : 24. 01. 09

Lake of souls - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lake of souls   Lake of souls - Stránka 27 Icon_minitimeWed Feb 25, 2009 5:33 pm

No tak to se nám Pan překladatel vyznamenal No
Návrat nahoru Goto down
Kay
Generál
Generál
Kay


Poeet p?íspivku : 3330
Age : 35
Registration date : 06. 06. 07

Lake of souls - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lake of souls   Lake of souls - Stránka 27 Icon_minitimeWed Feb 25, 2009 5:38 pm

lol! Ríšo, Ríšo.... Ty bys měl jít na lekce k Lossovi anebo strávit den ve společnosti Grubbse, abys pochytal trochu umu.

jaaaaaj, nebýt to ve škole, řechtám se na plné kolo. Jistě uznáte, že na chodbě, kde panuje klid, to nejde. Laughing
Takže... Bod mínus za to shození autora, to se fakt nedělá. ;D *hrozí pěstičkou*
Neboj, Phoebe, albatrosáckým to budeme na potkání říkat a odkazovat je na tvůj překlad!

Shocked Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad *oplakává svou milovanou repliku z 10. dílu* Sbohem, KYAG čásku! Bačkory, prej bačkoryyyy!!! *vzteká se* Jen tak mezi námi, který upír si v Hoře vykračuje v měkkých papučích? Razz

Nu, jasně, beru, cenzura a úprava, ale proč v jiných částích překladatel nadává jak křeček a zde, kam to autor vysloveně hodil, ne? Evil or Very Mad

Phoebuš, dík za echo. Laughing
Návrat nahoru Goto down
Elie.777

Elie.777


Poeet p?íspivku : 789
Age : 30
Localisation : ♥Vzdycky se někdo najde s kým budu zalezlá někde v koutku:)♥
Registration date : 23. 06. 08

Lake of souls - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lake of souls   Lake of souls - Stránka 27 Icon_minitimeWed Feb 25, 2009 5:40 pm

Jééé.Mám vůbec kámošce doporučovat albatroský překlad?Nechtěla bych ji od toho odradit:shock:Pan Poddaný je teda číslo...scratch
Návrat nahoru Goto down
http://www.halliwellky-charmed.blog.cz
Kay
Generál
Generál
Kay


Poeet p?íspivku : 3330
Age : 35
Registration date : 06. 06. 07

Lake of souls - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lake of souls   Lake of souls - Stránka 27 Icon_minitimeWed Feb 25, 2009 5:42 pm

Elie, TY SE JEŠTĚ PTÁŠ??!!! Povinně dej kamarádce odkaz na e-verzi Phoebeinou ručkou přeloženou! Razz
Návrat nahoru Goto down
Elie.777

Elie.777


Poeet p?íspivku : 789
Age : 30
Localisation : ♥Vzdycky se někdo najde s kým budu zalezlá někde v koutku:)♥
Registration date : 23. 06. 08

Lake of souls - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lake of souls   Lake of souls - Stránka 27 Icon_minitimeWed Feb 25, 2009 5:45 pm

Kay:Jasně že dám.Přece ji nebudu stresovat překlady R.Poddaného.Ale kde najít přeložený 1.-4. díl?:?:To je složitá otázka.Ale dala jsem ji odkaz na demonatu tak tu si taky doufám přečte a není jediná kdo tu adresu dostal.Dala jsem ji ještě jedný kámošce,takže možná přibydou dva další Shanovci:D
Návrat nahoru Goto down
http://www.halliwellky-charmed.blog.cz
Kay
Generál
Generál
Kay


Poeet p?íspivku : 3330
Age : 35
Registration date : 06. 06. 07

Lake of souls - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lake of souls   Lake of souls - Stránka 27 Icon_minitimeWed Feb 25, 2009 5:48 pm

OT: Elie, bohužel, 1.-4. díl Phoebe nepřekládala, v tom byl Podaný rychlejší. Ale není to tak hrozné, další díly jsou o moc scary, takže od 5. doporučuji Phoebeiny překlady. Wink
Návrat nahoru Goto down
Elie.777

Elie.777


Poeet p?íspivku : 789
Age : 30
Localisation : ♥Vzdycky se někdo najde s kým budu zalezlá někde v koutku:)♥
Registration date : 23. 06. 08

Lake of souls - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lake of souls   Lake of souls - Stránka 27 Icon_minitimeWed Feb 25, 2009 5:51 pm

Kay:Tak škoda že Phoebe nepřeložila ty první 4 díly.Ale co,pro mě je lepší že teď překládá demonatu(Phoebe chválím):DJinak ten odkaz na Phoebininy stránky bud snad muset kámošce napsat metrovým písmem aby si na to vpomněla a KONEČNĚ si to přečetla!bounce
Návrat nahoru Goto down
http://www.halliwellky-charmed.blog.cz
Silmarilien-Palantírilien
Upír před investiturou
Upír před investiturou
Silmarilien-Palantírilien


Poeet p?íspivku : 7364
Age : 33
Localisation : Larten ví... :D
Registration date : 05. 11. 06

Lake of souls - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lake of souls   Lake of souls - Stránka 27 Icon_minitimeWed Feb 25, 2009 9:49 pm

Razz Ríša opět boduje. lol! Hezky se vymluvil z vlastní neschopnosti. Pche. Lake of souls - Stránka 27 Ao
Návrat nahoru Goto down
http://www.silmarilien.blog.cz
AnčaZ

AnčaZ


Poeet p?íspivku : 696
Age : 29
Localisation : Jen upíří kníže ví...A možná taky Seba s Lártym :)
Registration date : 08. 12. 08

Lake of souls - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lake of souls   Lake of souls - Stránka 27 Icon_minitimeFri Aug 14, 2009 5:53 pm

tak nakonec jsem to přečetla ze zájmu....bez chuti Sad Sad Sad Sad ale jako dobrý..... Kurdááááá Smile
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Lake of souls - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lake of souls   Lake of souls - Stránka 27 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Lake of souls
Návrat nahoru 
Strana 27 z 27Jdi na stránku : Previous  1 ... 15 ... 25, 26, 27

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Darren Shan's Forum :: Saga of Darren Shan :: Jezero duší-
Přejdi na: