Darren Shan's Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Darren Shan's Forum

Forum about Darren Shan!
 
PříjemPříjem  Pravidla fóraPravidla fóra  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník

Goto down 
+3
Silmarilien-Palantírilien
Kay
Bára
7 posters
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
Bára




Poeet p?íspivku : 5
Age : 28
Registration date : 11. 01. 09

můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Empty
PříspěvekPředmět: můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník   můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Icon_minitimeMon Jan 12, 2009 11:01 pm

UPÍRŮV POMOCNÍK



Autor:Darren Shan

Překlad:Richard Podaný

Ilustrace:Marta Hadincová

Vydání:2



2,Hlavní postavy:Darren Shan-poloupír

pan Hroozley-upír

Evra-hadí chlapec

Sam Grest-kamarád Evry a Darrena



3,Knížka je o chlapci,který se stal poloupírem.Chlapec jménem Darren Shan doprovází pana Hroozleyho .Hroozley je upír,který zaučuje Darrena o upířismu.Tento díl knížky se jmenuje UPÍRŮV POMOCNÍK.



4,Všechno to začalo na lovu.Pan Collins ,což byla vybraná oběť,šel domů po oddílové zkoušce.jenom slyšel,,křup,křup,křup,lap!´´pan Collins si řekl,že to nic nebude.Ale v tom zase křup,křup,křup,lup!To už ale byl z cela jasně slyšitelný zvuk!Co by to mohlo být?***ÚRYVEK Z KNÍŽKY***Byla tam veverka nebo sova,prostě něco obyčejného.Collins zvedl nohu a chystal se vykročit.LUP.Noha zůstala ve vzduchu, krok nedokončil,srdce se rychle rozbušilo.Kdepak veverka!Zvuk byl příliš silný.Nahoře je něco velkého.Něco,co by tam být nemělo.Něco,co tam nebylo ještě nikdy.Něco-LUP!Tentokrát se ten zvuk ozval blíž a níž a Collinsovi to najednou stačilo.Dal se na útěk.Collins byl při těle,ale na svůj věk měl velmi dobrou kondici.Přesto už dost dlouho takhle rychle neběžel,a tak se po stovce metrů zadýchal a píchlo ho v boku.Zpomalil,zastavil,ohnul se v pase a lapal po dechu.Křup.Bleskově zdvihl hlavu.Křup,křup.***Stál tam kluk,kluk byl pobledlý,neodpovídal.A ze zadu na něj skočil pan Hroozley.Omráčil ho upířím jedem.Potřeboval si nabrat krev do lahviček.Nehtem udělal do kůže rýhu a ústy začal sát krev.Potom si odebral do lahiček a padla otázka.Napiješ se?Darren nesouhlasil,že z člověka se nikdy nenapije.Hroozley naštvaně řekl:,,dlouho bez lidské krve nepřežiješ´´!Tak Ti jdeme ulovit nějakou lišku.V noci přespali v kostele.Hroozley nabídl Darrenovi,jestli se nechce vydat k Panoptiku.*Panoptikum je Circo Mostruoso.-Panoptikum Hrůz.* Darren už znal pár lidí od panoptika a tak přikývl. Ráno naskočil Darren panu Hroozleymu na záda a míháním*rychlím během,u kterého se upír neunaví* dohnali po třech dnech Circo Mostruoso.Tam je přivítal pan Sudd,vedoucí panoptika.Byli to staří přátelé s panem Hroozleym.Sudd souhlasil a že u nich můžou zůstat jak dlouho chtěj.Darren se seznámil s hadím chlapcem Evrou.Později se z nich stali nejlepší kamarádi.Denně chlapci pomáhali všem účinkujícím.Krmili zvířata,čistili klece,skládali a stavěli stany,co bylo potřeba.Jednou takhle potkali kluka jménem Sam Grest,tak se začali kamarádit.Darren a Evra ho provedli cirkusem.Samovi se nelíbil vlčí muž.Vypadal strašidelně,ale naopak se mu ostatní postavy a zvířata moc líbila.Sam chodil za Darrenem a Evrou každý den chodil.Když šel Darren ulovit nějakou lišku pro vlčího muže,seznámil se s Ervém. Ervé byl kluk,který byl nadace POPu.Ochránce přírody.Povídali si o nadaci a potom šel Darren za Evrou.Příští den se konalo představení.Účinkující trénovali a Hroozley měl vystoupit s Madame Oktou,cvičenou pavoučicí a že s ním vystoupí i Darren.Darrena napadlo,že by mohl na představení pozvat Sama a Ervého a tak to taky udělal.Hroozley s Darrenem šli na řadu hned po Rudy Von Rukovi a panu Nedorostovi.Darren hrál na flétnu melodii,do které pavoučice předla pavučinu kolem pana Hroozleyho.Stačilo jen udělat jednu chybu a pavoučice by upíra otrávila,ale Darren nakonec nechal upíra na živu.Potom pavoučice otrávila kozu,jedním jediným kousnutím.Ervému se to vůbec nelíbilo a po představení se vyptával,jak to mohl Darren dovolit?!A takoví ochranářský keci.Uražený odešel.Sam si přál jezdit s Panoptikem.Ale Darren s Evrou to nemohli připustit Sam se nemohl dozvědět,že Evra je hadí chlapec a že Darren je poloupír a další účinkující že nejsou lidé.Darren se Samem šli ven.Lezli ve starém baráku po trámecgh,přebíhali je a tak.Darren uklouzl a Sam ho zachránil.Tak měli mezi sebou velkou důvěru.Byli z nich velcí kámoši,užili si spolu skvělý chvíle.Darren se vrátil a s Evrou šli opravovat střechu jedné maringotky.Nakrmili vlčího muže.Příští de se Darren ulovit ovci,aby nakrmil,,NÁRŮDEK´´,to jsou lidičkové,vůbec nemluví a nosí kápi.Jen gestikulují.Když Darren lovil ovci,tak ho načapal Ervé.S Ervém se pohádal.Ervé řekl Darrenovi,že zavolá na policii.A utekl.Darren dal ovci lidičkám.A hned na to se objevil Sam a za všechno na světě se chtěl dostat k Pnoptiku.Ale to Darren nemohl dovolit.Příští den bylo další představení.Tentokrát ale Darren neúčinkoval,protože mu bylo špatně.Z toho že nepil lidskou krev.Hroozley sdělil Darrenovi,že do konce týdne umře,pokud se nenapije lidské krve.Jako vždy po vystoupení vlčího muže se klec umístila na stejné místo a s vlčím mužem.Jenomže u vlčího muže stál Ervé,že ho pustí,ale vlčí muž je strašně nebezpečný.Vlčí muž ukousl obě ruce Ervému a Ervé s pláčem utekl.Darren se na jednou otočil a viděl tašku Sma Gresta.Sam se chtěl určitě vkrást do jedné maringotky.Taška tam byla hozená,ale Sam nikde.Kam šel?A najednou to Darrenovi došlo,Ervé stihl vlčího muže pustit a ten pronásledovala Sama.Okamžitě běžel za nimi.Vlčí muž mohl ublížit Samovi a proto ho musel Darren zachránit.Sam ho vedl do starého domu.Darren to později zjistil,tak měl nápad.Ale ten se musel zrušit,protože uviděl Sama.Rak se dali dohromady a utíkali do starého domu..Vlčí muž jim byl už v patách.Tak začali s vlčím mužem bojovat,ale vlčí muž Darrena omámil. Když se Darren probudil, tak viděl, jak vlčí muž žere Sama. Vlčího muže ale ze zadu omráčil pan Hroozley, který se tam objevil, protože si všiml, že vlčí muž a Darren je pryč. Sam byl ještě na živu, ale už dlouho nebude, řekl pan Hroozley. Darren říkal Samovi ať vydrží, že se může přidat k Panoptiku. Pan Hroozley pravil Darrenovi ať Samovi vysaje všechnu krev. Darren se akorát rozčílil a řval na Hroozleyho ať toho teď nechá, všeho o krvi, ale Hroozley mu všechno vysvětlil. Že když vysaje všechnu krev, že se kousek ze Sama uchová v Darrenovi. A tak Darren s pláčem a po dlouhém přemlouvání poprvé v životě začal vysávat lidskou krev. Rozloučil se s mrtvým Samem, pohřbili jej a vydali se na další cesty s Panoptikem.








UPÍŘÍ KNÍŽE





Autor:Darren Shan

Překlad:Richard Podaný

Ilustrace:Marta Hadincová

Vydání:1.



1,Hlavní hrdinou této ságy je Darren Shan.Před lety byl zasvěcen krví upíra,který se jmenuje Larten Hroozley. Teď spolu cestují.



2,Hlavní postavy:Darren Shan-hlavní hrdina

pan Hroozley-upír a učitel Darrena

Kurda Smolt-upír,zrádce



3,…Po těžkých zkouškách známých jako ,,PROVĚŘENÍ´´…-(tím to všechno začalo)

Darren složil pouze tři zkoušky. Čtvrtá zkouška byla ta osudná. Utkal se s divočákem,divočák byl s to jej zabít,ale Harkat(jeden s upírů) skočil k němu a divočáka zabil.Ale takhle porušil všechna pravidla.Darrena zavřeli do kobky. Upíři se radili co s ním,ale mezi tím ho z kobky vysvobodil Kurda Smolt,který se měl stát zakrátko knížetem.Když prchali,Gavner Zurč (upír a dobrý přítel Darrena) se je pokusil zastavit.Ale to se mu nepovedlo.Když už byli venku z kobky, v chodbách upíří hory potkali skupinu ukrytých vampýrů.Jak se ukázalo Kurda Smolt byl zrádce upírů.Kurda zabil Gavnera,který je sledoval..a také shodil Darrena do horské bystřiny.Spadl do divokého proudu potoka.Celou noc bojoval se silným proudem,když překonal i vodopád,narazil konečně na mělčinu.Doplazil se na břeh a vysílen si lehl na zem.Když se probudil,chtěl to všechno vzdát,byla totiž taková zima a nemohl se vůbec hýbat,voda ho oslabila.Ale najednou se poblíž vody z lesa vynořili známí vlci.Vlci ho zahřívali a nosili mu potravu.Odnesli ho na hřbetě do lesa.Pomalu se zotavil.A po pár dnech se postavil na vlastní nohy.S jeho věrným vlčím kamarádem Šmouhou se vydal do upíří hory,aby řekl všem,že Kurda Smolt je zrádce,že je spolčený s vampýry a ještě k tomu všemu zabil Gavnera Zurče.I když Darren věděl,že ho nejspíš zabijí, nechtěl zradit svůj klan a nechat Kurdu se stát knížetem a ukrást Kámen krve.Darren a Šmouha ,ještě jedna vlčice,která zná cestu do upíří hory tajnými chodbami se vydali na cestu.Museli se schovat,viděli Lartena Hrooozleyho a Arru Plechetovou se zrádcem Kurdou Smoltem,jak hledají Darrena . Darren by hned svému učiteli Lartenovi vše řekl i Aře ,ale byl tam Kurda,takže nemohl nic udělat!Darren s vlky šel dál.Když už byli u upíří hory,tak si vlčice lehla,protože byla stará a hodně vysílená...tím naznačila, že už nikam nejde,že už jim cestu ukázala. Blížil se večer tak se Darren natáhl vedle Šmouhy a v klidu spal.Nad ránem ho vzbudil podivný človíček v hábitu a ten mu ukázal cestu pryč,byl to strážce upíří hory a varoval Darrena před vampýry,kteří právě šli kolem.Darren poslal Šmouhu už domů za vlky,dál šel sám.Pronikl chodbami až do pokoje Seba Nila.Všechno Sebovi vylíčil.Seba se usmál a řekl že Darren je statečný a věrný upír,Larten na tebe bude hrdý.Začali promýšlet různé plány.Příští den se konala korunovace Kurdy Smolta. Darren neváhal a šel do síně,viděl knížata,generály..Lartena Hroozleyho a Sebu. Seba pohledem vyhledal Darrena a přikývl,což znamenalo že mluvil s pár jeho podřízenými.Se Sebou se dohodli že o Darrenovi přítomnosti říkat nebudou, ale v síni ho poznalo dost upírů a začali vykřikovat – Darren, Darrene. Larten byl štěstím bez sebe.Darren si ho nevšímal.Upíři, kteří byli zrádci společně s Kurdou se hned vrhli na Darrena ,ale Sebovi pomocníci je zastavili.Larten nechápal co se děje,Mika Ver Leth zařval na celou síň „Co se děje?“. Seba hned reagoval a řekl mu ,že ti co se pustili do Darrena nejsou na jejich straně.A ti co se vrhli na ty zrádce, to učinili na jeho rozkaz, a řekl ať si vyslechnou Darrena.Knížata byli proti Sebovi, ale Seba se nenechal jen tak vykolejit a nadhodil téma.Až si vyslechnete Darrena budete pyšní a bude tu znovu vítán.Paris Nebess prohlásil, že takhle to nejde a nemohou přerušit korunovaci.Ale v tom se Darren přidal.Když nazval Kurdu zrádcem všichni začali poslouchat.Darren vykládal vše co se stalo.Kurda vše přiznal.Kurdu prozatím zavřeli do kobky a Darrena nechali zatím na svobodě.Příští den se dohadovali co budou dělat,dospěli k závěru,že zaútočí na skupinu vampírů,kteří jsou dole v chodbách hory.Problém byl ten že vampýrů bylo víc než 40.Upíři nechtěli obětovat hodně životů tak Darren vymyslel tohle-u Lartena si vzal vycvičenou pavoučici o kterou se už léta stará a kvůli ní se stal poloupírem a šel ještě s Lartenem níže do upíří hory,kde žijí pavouci.Dali Madame Oktu (pavoučici)na zem a Darren začal hrát na flétnu,takhle ovládal Madame Oktu a posílal jí své myšlenky.Řekl jí ať řekne pavoukům ať jdou za ní že pomůžou upírům a budou mít pořádnou potravu,a tak se taky stalo.Upíří vojsko se rozdělilo a obklíčilo vampýry. Darren flétnou zavelel a pavouci se vrhli na vampýry a bodali je svými jedovými kusadly.Postupně šli na ně i upíři.Bitva byla u konce, upíři vyhráli.Ale Arra Plechetová byla zabita,ona byla bývalou přítelkyní Lartena,když se to Larten dozvěděl slzy se mu nedaly zastavit.Další den se konaly pohřby.Mrtvé vampýry spálili a živé mučili,aby se dozvěděli více o té zradě…Potom byl pohřeb Arry Plechetové a Gavnera Zurče.Také se muselo rozhodnout co bude s Kurdou Smoltem.On skončil jako ostatní zrádci,byl puštěn na kůly.Když se Darren příštího dne probudil byla velká rada všech knížat co s ním bude dál,když utekl z kobky s Kurdou Smoltem..,ale byla tam i druhá věc,i přesto,že věděl že bude zabit vrátil se do upíří hory aby je varoval..A tak se rada nakonec rozhodla,aby ho nemuseli zabíjet stane se upířím knížetem.Darren byl zavolán do síně.Ještě jednou všechno probrali až se nakonec opravdu rozhodli pro to ,aby byl knížetem.Darren byl vyzván ke Kameni Krve.Vedle něho byl i Mika a Šíp(upíří knížata,k obřadu byli potřeby jen dva).Všichni tři si vryli nehty do bříšek prstů.Každý Darrena chytl za jednu ruku a druhou se chytli Kamene krve.Darren si vzpomněl na všechny zážitky od dob kdy byl prvně zasvěcen krví upíra.Obřad byl u konce.Všichni vykřikovali:DARREN SHAN JE UPÍŘÍ KNÍŽE!





--Zatím mám napsaný jen tyto dva díly,ale pokračuji na dalších...,jo a omlouvám se,jestli tam neni něco přesného,možná se mi to nechtělo rozepisovat,lépe se mi o tom vypráví neč píše:-)--



Návrat nahoru Goto down
Kay
Generál
Generál
Kay


Poeet p?íspivku : 3330
Age : 35
Registration date : 06. 06. 07

můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Empty
PříspěvekPředmět: Re: můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník   můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Icon_minitimeTue Jan 13, 2009 2:27 am

Ahojky Báro!
Vítám tě v Upíří Hoře. Smile

Doufám, že se na mě nebudeš zlobit (i když se zlobit určitě budeš, taky bych byla naštvaná, ale co se dá dělat), když můj komentík na tebou vytvořené téma moc pozitivní nebude. Ale úplně negativní rovněž taky ne.
Ber to tak, že se někdo starší ozval s dobře míněnou radou. Smile

1) název diskuze
Stačilo napsat: kulturní deník, čtenářský deník, Obsah knih či něco podobného, a pak přímo ve tvém úvodním příspěvku přesněji specifikovat, čeho se má diskuze přesně týkat. Wink
Pokud totiž pouvažuješ dopředu, snad se nemýlím, když si troufnu odhadnout, že máš v plánu napsat obsah dalších dílů Ságy o DS. Wink
V tématu máš však zmíněné pouze dva díly. Na další díly budeš zakládat nové topicy? Wink

2) chyby v textu
Budu to komentovat, jako by to byla povídka na jiném diskuzním foru, kam chodím. Cool
Takže...
První, co mě udeřilo do očí, jsou mezery mezi interpunkcí. Pokud ti nechybí, tak je máš špatně. Embarassed Pokus se na to si dát pozor. Už touto drobností text více zpřehledníš a bude se ostatním lépe číst. Wink
Omlouvám se, ale na rovinu říkám, text jsem jen rychle prolétla pohledem. Přinutit se to přečíst, to je nad mé upíří síly. Embarassed
Přijde mi to, jako by to byl zápis do čtenářského deníku (k tomu se vyjádřím později). Pokud ano, fajn, nikdo po tobě nebude chtít, aby to bylo poutavé.
Pokud ovšem ne a chceš to použít jako "lákadlo", aby se objevili noví čtenáři DS, rovnou ti říkám, toto nezabere. Smile
První velkou chybou je vypsat všechny klíčové momenty a prozradit čtenáři děj. Kdo by četl knihu, na kterou zná tolik spoilerů, že mu nemá již co nového nabídnout? Smile Proto doporučuji text překopat a po zmínce o nějakém, zajímavém a hlavně napínavém momentu své líčení skončit. Smile
Dalšími chybami je takový styl: stalo se to, a pak bylo to, a to, a tamto... (tohle ráda používá má kamarádka, ale to sem nepatří.. Laughing)
Pohrej si s tím, dej tomu punc strachu, děsu, napětí. Smile Vím, že to není jednoduché, ale určitě to bude lepší. Embarassed
Rozhodně zpřehledni text: odstavce, odentrovat přímou řeč, úryvek z knihy napsat jiným typem písma, použít kurzívu či pouhá změna barvy písma postačí. Smile

A takoví ochranářský keci.
Omlouvám se, ale tohle mi nápadně připomíná styl ala pan Podaný. Embarassed
Doporučuji omezit hovorovou češtinu. Laughing Někdo ji má rád, někdo ani ne. Smile Mimo to tam máš hrubky: A takový ochranářský kecy... (tvrdé y je lepší než měkké (nelze ovšem říct, co je správně, řekla bych, že nic Laughing) a nejlépe spisovně: A takové ochranářské kecy... O slově kecy bych hodně dlouho uvažovala, zda ho vůbec použiju, nemám ho ráda. (pokud nenapodobuji Elizu- hl. postavu z muzikálu My fair Lady. Laughing)

Hrubky... Výsledný text doporučuji několikrát přečíst, případně poprosit kamarádku, aby si zahrála na korektorku a text opravila. Wink Stane se, že sama po pěti přečteních stejně jakou tu chybku přehlédneš (vlastní zkušenost). Smile

*omdlévá* Ty prozradíš i to, že je Kurda zrádce? Týjo, já osobně nečíst DS a narazit na takovýto článek, tak tě roznesu v zubech! Je to jeden z nejdůležitějších spoilerů v celé Sáze. Embarassed Embarassed Embarassed
Aha, jasně, píšeš už o 6. dílu, kde je to jasné. Embarassed Embarassed Omlouvám se. Embarassed Embarassed Embarassed
Chválím, že na začátku "6tky" zmiňuješ ještě 5. díl, na který šestý díl přímo navazuje. Smile

Uchm, nu, co bych ti řekla víc... Embarassed
Opravdu nevím, proč a z jakého důvodu jsi na forku založila tuto diskuzi?
Chceš nějak pomoci, slyšet rady ohledně psaní anebo to chceš ohodnotit? Pokud jsi na jedno z toho odpověděla: ano, tak musím opáčit, že můžeš svůj koment přesunout do jednoho z již založených témat.
Pokud jsi nám chtěla připomenout, o čem byly jednotlivé díly, děkuji, to jsi nemusela. Wink My si DS pamatujeme. Wink

Nebudu se omlouvat za svou kousavost, protože si myslím, že je na místě. Cool
Nechci tě odradit, byla jsem v tomto komentu hodně hodná (kdo mě zná, ví, že umím být hrozný ťafkař, pokud chci), a proto doufám, že ti třeba dojde, že tvé recenze či jak to mám nazvat, patří jinam, případně je ráda uvidím na tvém blogu či stránkách, na které v nějaké diskuzi, např. v Knihách můžeš hodit odkaz se vzkazem: Napsala jsem shrnutí dílů Ságy o DS. Mrkněte na to, prosím, zda se to hodí či ne, případně, co mám podle vás opravit.
Vím, že není jednoduché najít téma, které by se týkalo mého příspěvku, co chci napsat, ale už tak je mi milejší číst příspěvek v trošku jiném tématu, než příspěvek v nové diskuzi, která je zbytečná. Sad
(On se totiž vždy ozve někdo, kdo ti odpoví a případně poradí, kam máš napsat. Wink )

Snad jsem tě neodradila, nikdo tě z fora nevyhazuje a opravdu se ze srdce těším na tvé další příspěvky. Smile
Jak jsem psala výše, ber to jako dobře míněnou radu. Smile
(A ostatní, co si to přečtou, mohou taky. Wink
Pokud jde o rady ohledně psaní povídek, resp. úpravy textu, mohu říci, že jsou to ověřené rady, které vyslovilo již nemálo úst členů jistého povídkového fóra. Cool )
Návrat nahoru Goto down
Silmarilien-Palantírilien
Upír před investiturou
Upír před investiturou
Silmarilien-Palantírilien


Poeet p?íspivku : 7364
Age : 33
Localisation : Larten ví... :D
Registration date : 05. 11. 06

můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Empty
PříspěvekPředmět: Re: můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník   můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Icon_minitimeTue Jan 13, 2009 8:50 am

Uch, hned dva dlouhé a vyčerpávající články za sebou. Razz Ovšem každý má něco do sebe. Vzhledem k tomu, že se všemi Kayinými připomínkami souhlasím, bylo by asi poněkud zbytečné znovu zde psát veškerá odůvodnění.                                                 Přiznám se, že mě ani na chvíli nenapadlo, že by nemělo jít o zápis do čtenářského deníku, ale po tvé reakci, Kájí, kdo ví... Ostatně pokud ve verzi čtenářský deník budu pokračovat, a přihlédnu k věku autorky, přehlédnu gramarické chybičky, nespisovné výrazy etc, tak musím připustit, že mi to připomíná můj vlastní čtenářský deník z dob tolik vzdáleného dětství (ach ta nostalgie). Very Happy Moc dobře si vzpomínám (tady by se asi hodilo přiznat, že stejně jako drahý Generálíček jsem neměla tu sílu dočíst první příspěvek až do konce... Embarassed), jak vypadaly u mě: začátek byl podrobný, vlastně jsem tenkrát zachycovala snad každý podstatný (a dost často i nepodstatný) detail, po stránce mě to přestalo bavit, a tak jsem to všechno shrnula (tuto druhou fázi jsem vždy považovala za tu lepší a prospěšnější - nejen mně, ale i tomu chudáku učitelovi, který to četl. Laughing ).                                                                                                                                                                                                Jak už psala Kay, Báro, nechceme tě tím nijak urazit nebo něco podobného. Má pravdu, že kritika se dá napsat opravdu s notnou dávkou "kritiky", kdežto my dvě snad zvolily ten zlatý střed... Embarassed                                                                                                                                                                                                              V neposlední řadě tě tu mezi námi vítám a přeju ti do budoucna spoustu příspěvků vážících se k tématu. Embarassed Very Happy 
Návrat nahoru Goto down
http://www.silmarilien.blog.cz
Love Vandža*

Love Vandža*


Poeet p?íspivku : 81
Age : 28
Registration date : 30. 12. 08

můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Empty
PříspěvekPředmět: Re: můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník   můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Icon_minitimeTue Jan 13, 2009 3:51 pm

Bára> heh, co tak říct... no, asi tak úvodem jsem fakt ráda že přibývá na fóru prcků, jako jsem jáRazz alespoň ostatní poznaj, že i my máme něco do sebe Twisted Evil Zápis je dobrý, někdy se hovorové češtině taky neubráním, zkrátka to nejde bounce na tomhle fóru jsem jen krátce, ale už znám adresu na zpaměť Very Happy tak ti snad jen popřeju, ať se ti tu líbí stejně jako mě a ať sem zapadneš


Naposledy upravil Love Vandža* dne Wed Jan 14, 2009 12:10 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Silmarilien-Palantírilien
Upír před investiturou
Upír před investiturou
Silmarilien-Palantírilien


Poeet p?íspivku : 7364
Age : 33
Localisation : Larten ví... :D
Registration date : 05. 11. 06

můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Empty
PříspěvekPředmět: Re: můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník   můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Icon_minitimeTue Jan 13, 2009 5:49 pm

Love Vandža* napsal:
Bára> heh, co tak říct... no, asi tak úvodem jsem fakt ráda že přibývá na fóru prcků, jako jsem jáRazz alespoň ostatní poznaj, že i mi máme něco do sebe Twisted Evil
To zní skoro jako nějaká výhružka. Razz 
Návrat nahoru Goto down
http://www.silmarilien.blog.cz
Love Vandža*

Love Vandža*


Poeet p?íspivku : 81
Age : 28
Registration date : 30. 12. 08

můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Empty
PříspěvekPředmět: Re: můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník   můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Icon_minitimeTue Jan 13, 2009 6:14 pm

heh, to sotva Wink
bože! Můžu dotaz? Jak se opravují ty odpovědi, které jsem už odeslala? Já napsala my s měkkým i Embarassed Mad


Naposledy upravil Love Vandža* dne Wed Jan 14, 2009 12:09 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Silmarilien-Palantírilien
Upír před investiturou
Upír před investiturou
Silmarilien-Palantírilien


Poeet p?íspivku : 7364
Age : 33
Localisation : Larten ví... :D
Registration date : 05. 11. 06

můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Empty
PříspěvekPředmět: Re: můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník   můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Icon_minitimeTue Jan 13, 2009 6:16 pm

Love Vandža* napsal:
heh, to sotva Wink
bože! Můžu dotaz? Jak se opravují ty odpovědě, které jsem už odeslala? Já napsala my s měkkým i Embarassed Mad

V pravém horním rohu máš u svých odpovědí na výběr buď citaci nebo právě možnost upravit. Smile
Návrat nahoru Goto down
http://www.silmarilien.blog.cz
Bára




Poeet p?íspivku : 5
Age : 28
Registration date : 11. 01. 09

můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Empty
PříspěvekPředmět: Re: můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník   můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Icon_minitimeTue Jan 13, 2009 8:56 pm

Ahoj, děkuji za příspěvky k mému textu...nevěděla jsem kam mám dát tento příspěvek a za to se taky moc omlouvám! -Kam ho mám tedy dát? Kulturní deník se tomu říká u nás ve škole-nebo jak jste říkali ČTENÁŘSKÝ DENÍK. Kdybych tento text psala na internet pro lidi, kteří nečetli DS, nepsala bych to tak podrobně, ale já jsem tento text psala naší učitelce do čtenářského deníku... A tam máme napsat co se děje v knize, tak jsem to pojala takhle, ale děkuji za rady! Určitě na to budu myslet.Ještě jste psali o gramatických chybách... Tak ty se snad vloudí každému.
Návrat nahoru Goto down
Guga2

Guga2


Poeet p?íspivku : 463
Age : 30
Localisation : .. Fakt to chcete vědět??..
Registration date : 28. 12. 08

můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Empty
PříspěvekPředmět: Re: můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník   můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Icon_minitimeTue Jan 13, 2009 9:30 pm

Téda.. Tak to mi dalo zabrat než jsem to přečetla a k tomu ješty ty kometny Laughing Tak já už asi nic říkat moc nemusím. Kay a ostatní už vše řekli. A myslím, že s nimi souhlasím. Kay má ve všem pravdu Wink . Ale nic si z toho nedělej. Já taky neumím moc psát. A myslím, že když ti takhle všichni poradily, tak to bude příště lepší Wink ! Určitě Smile
Návrat nahoru Goto down
Kay
Generál
Generál
Kay


Poeet p?íspivku : 3330
Age : 35
Registration date : 06. 06. 07

můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Empty
PříspěvekPředmět: Re: můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník   můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Icon_minitimeTue Jan 13, 2009 10:45 pm

Báro, chybičky se vloudí, máš pravdu. Jak jsem psala, jsou to jen rady. Wink
Hm, zamyslela jsem se, kam bys své zápisky do ČD (čtenářský deník) mohla poslat. Napadly mě tyto diskuze:
- Co se dá krom darrena číst? (Ostatní)- jasně, je to věnováno jiným knihám, doporučením ostatních, co si můžeš přečíst, ale klidně bys to tam mohla hodit s tím, co bychom ti třeba poradily nebo tak. Smile
- Fanfiction- sice to není ff, ale taky by se to dalo. Smile
- diskuze věnované jednotlivým dílům- tohle mi přišlo jako nejlepší řešení. Wink

Jinak jsem uvažovala o tom, jak udělat zápisy do ČD, ale asi už jsem poznamenána léty ve škole. Laughing Protože pro mě jsou nejlepší zápisky typu:
- str. xy, Darren se setkává se Samem
-Sam: výpis vlastností charakteru...
Prostě zkratkovité a k věci. Laughing Embarassed
Ve svém ČD (já nějaký kdy měla? Laughing) jsem psala podobně a asi každý z nás takhle začínal. Laughing
Návrat nahoru Goto down
Love Vandža*

Love Vandža*


Poeet p?íspivku : 81
Age : 28
Registration date : 30. 12. 08

můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Empty
PříspěvekPředmět: Re: můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník   můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Icon_minitimeWed Jan 14, 2009 12:12 pm

Silmarilien> díky za radu Embarassed, nerada bych hned od začátku vypadala ve vaších očích jako negramotná slepice Razz
Návrat nahoru Goto down
Guga2

Guga2


Poeet p?íspivku : 463
Age : 30
Localisation : .. Fakt to chcete vědět??..
Registration date : 28. 12. 08

můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Empty
PříspěvekPředmět: Re: můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník   můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Icon_minitimeWed Jan 14, 2009 9:04 pm

Love Vandža* podle mě bys nevypadala. Chybička se vloudí každému Wink
Návrat nahoru Goto down
Silmarilien-Palantírilien
Upír před investiturou
Upír před investiturou
Silmarilien-Palantírilien


Poeet p?íspivku : 7364
Age : 33
Localisation : Larten ví... :D
Registration date : 05. 11. 06

můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Empty
PříspěvekPředmět: Re: můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník   můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Icon_minitimeWed Jan 14, 2009 9:20 pm

guga2 napsal:
Love Vandža* podle mě bys nevypadala. Chybička se vloudí každému Wink
To bych řekla. Smile Proto je fajn, že je zde možnost opravy i po odeslání příspěvku. Smile 
Návrat nahoru Goto down
http://www.silmarilien.blog.cz
Bára




Poeet p?íspivku : 5
Age : 28
Registration date : 11. 01. 09

můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Empty
PříspěvekPředmět: Re: můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník   můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Icon_minitimeWed Jan 14, 2009 11:24 pm

Zdravím, ráda bych to tedy smazala...Akorát jsem nenašla jak to smazat! :-( :-D Prosím poraďte mi! Děkuji
Mám ještě jeden dotaz, slyšela jsem, že bude v kinech film DS!? Víte o tom někdo něco? :-)
Návrat nahoru Goto down
Kay
Generál
Generál
Kay


Poeet p?íspivku : 3330
Age : 35
Registration date : 06. 06. 07

můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Empty
PříspěvekPředmět: Re: můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník   můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Icon_minitimeWed Jan 14, 2009 11:27 pm

Báro, nějaké info o filmu najdeš v Ostatních- Film a diskuzi smaže Phoebe, jak jediná má pravomoc mazat diskuze. Wink
Návrat nahoru Goto down
Love Vandža*

Love Vandža*


Poeet p?íspivku : 81
Age : 28
Registration date : 30. 12. 08

můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Empty
PříspěvekPředmět: Re: můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník   můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Icon_minitimeThu Jan 15, 2009 2:53 pm

Guga2> heh, to jo, ale nikomu se jich denně nevloudí tolik, jako mně Wink
Návrat nahoru Goto down
Guga2

Guga2


Poeet p?íspivku : 463
Age : 30
Localisation : .. Fakt to chcete vědět??..
Registration date : 28. 12. 08

můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Empty
PříspěvekPředmět: Re: můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník   můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Icon_minitimeThu Jan 15, 2009 6:48 pm

Love Vandža- No tak nwm. Já jich mám taky hodně a musím to pořád po sobě číst abych ty chyby opravila Laughing Laughing
Návrat nahoru Goto down
Silmarilien-Palantírilien
Upír před investiturou
Upír před investiturou
Silmarilien-Palantírilien


Poeet p?íspivku : 7364
Age : 33
Localisation : Larten ví... :D
Registration date : 05. 11. 06

můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Empty
PříspěvekPředmět: Re: můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník   můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Icon_minitimeThu Jan 15, 2009 6:51 pm

Kájí, zdá se, že máš na osazenstvo fórka (včetně mě Embarassed ) dobrý vliv. Razz 
Návrat nahoru Goto down
http://www.silmarilien.blog.cz
Elie.777

Elie.777


Poeet p?íspivku : 789
Age : 30
Localisation : ♥Vzdycky se někdo najde s kým budu zalezlá někde v koutku:)♥
Registration date : 23. 06. 08

můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Empty
PříspěvekPředmět: Re: můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník   můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Icon_minitimeThu Jan 15, 2009 7:07 pm

Silmarilien-Palantírilien napsal:
Kájí, zdá se, že máš na osazenstvo fórka (včetně mě Embarassed ) dobrý vliv. Razz

Má sice dobrý vliv ale taky dobré rady jako ostatní zkušenejší....ehm...upíří?
Návrat nahoru Goto down
http://www.halliwellky-charmed.blog.cz
Silmarilien-Palantírilien
Upír před investiturou
Upír před investiturou
Silmarilien-Palantírilien


Poeet p?íspivku : 7364
Age : 33
Localisation : Larten ví... :D
Registration date : 05. 11. 06

můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Empty
PříspěvekPředmět: Re: můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník   můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Icon_minitimeThu Jan 15, 2009 7:12 pm

Elie.777 napsal:
Silmarilien-Palantírilien napsal:
Kájí, zdá se, že máš na osazenstvo fórka (včetně mě Embarassed ) dobrý vliv. Razz

Má sice dobrý vliv ale taky dobré rady jako ostatní zkušenejší....ehm...upíří?
Poctivě plní své generálské povinnosti. Very Happy 
Návrat nahoru Goto down
http://www.silmarilien.blog.cz
Elie.777

Elie.777


Poeet p?íspivku : 789
Age : 30
Localisation : ♥Vzdycky se někdo najde s kým budu zalezlá někde v koutku:)♥
Registration date : 23. 06. 08

můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Empty
PříspěvekPředmět: Re: můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník   můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Icon_minitimeThu Jan 15, 2009 7:15 pm

Silmarilien-Palantírilien napsal:
Elie.777 napsal:
Silmarilien-Palantírilien napsal:
Kájí, zdá se, že máš na osazenstvo fórka (včetně mě Embarassed ) dobrý vliv. Razz

Má sice dobrý vliv ale taky dobré rady jako ostatní zkušenejší....ehm...upíří?
Poctivě plní své generálské povinnosti. Very Happy

Jak jinak že?To se pozná dobrý generál...
Návrat nahoru Goto down
http://www.halliwellky-charmed.blog.cz
Love Vandža*

Love Vandža*


Poeet p?íspivku : 81
Age : 28
Registration date : 30. 12. 08

můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Empty
PříspěvekPředmět: Re: můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník   můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Icon_minitimeThu Jan 15, 2009 9:16 pm

to jo Elie777. Upřímně řečeno... vcelku i chápu, proč Lartenek odmítl být nadále generálem... obávám se že na moji línou dušičku je to moc starostíRazz
Návrat nahoru Goto down
AnčaZ

AnčaZ


Poeet p?íspivku : 696
Age : 29
Localisation : Jen upíří kníže ví...A možná taky Seba s Lártym :)
Registration date : 08. 12. 08

můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Empty
PříspěvekPředmět: Re: můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník   můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Icon_minitimeThu Jan 15, 2009 10:03 pm

Já nemám co vytknout obsáhlému komentáři od Káji... A musím potvrdit, že byla celkem mírná.... Ze své zkušenosti vím, jaká dokáže být na jejími písmeny zmiňovaném povídkovém fórku....
Návrat nahoru Goto down
AnčaZ

AnčaZ


Poeet p?íspivku : 696
Age : 29
Localisation : Jen upíří kníže ví...A možná taky Seba s Lártym :)
Registration date : 08. 12. 08

můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Empty
PříspěvekPředmět: Re: můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník   můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Icon_minitimeThu Jan 15, 2009 10:06 pm

A dodávám, že je pravda, že to sem trochu nepatří, ale jako čtenářský deník pro naší třídní profesorku na gymplu bych to brala... Ta DS číst nebude...Laughing...

A jinak tě vítám na fórku!*kytička a lahvička krve na přivítanou*
Návrat nahoru Goto down
Silmarilien-Palantírilien
Upír před investiturou
Upír před investiturou
Silmarilien-Palantírilien


Poeet p?íspivku : 7364
Age : 33
Localisation : Larten ví... :D
Registration date : 05. 11. 06

můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Empty
PříspěvekPředmět: Re: můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník   můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Icon_minitimeThu Jan 15, 2009 10:25 pm

AnčaZ napsal:
Já nemám co vytknout obsáhlému komentáři od Káji... A musím potvrdit, že byla celkem mírná.... Ze své zkušenosti vím, jaká dokáže být na jejími písmeny zmiňovaném povídkovém fórku....
Ohoho, další z mnoha tváří Generála Kay? Že by? Razz 
Návrat nahoru Goto down
http://www.silmarilien.blog.cz
Sponsored content





můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Empty
PříspěvekPředmět: Re: můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník   můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
můj kulturní deník-Darren Shan-upíří kníže a upírův pomocník
Návrat nahoru 
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Darren Shan

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Darren Shan's Forum :: Darren Shane všeobecně :: Obsah knih-
Přejdi na: