Darren Shan's Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Darren Shan's Forum

Forum about Darren Shan!
 
PříjemPříjem  Pravidla fóraPravidla fóra  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Lord Loss

Goto down 
+22
Guga2
Frank
Elie.777
Epona
Setus
Siria
Kwitorka
Kaileena
Sharp
Iky
Toren
Shalanis von Rottaw
plomo
dextra
Silmarilien-Palantírilien
Jane Bellow
matl
Elmone
Wolfka
Wontik
Kay
Phoebe Umbríel Esteban
26 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24  Next
AutorZpráva
Iky

Iky


Poeet p?íspivku : 324
Age : 28
Localisation : Doma...Na židly... Ruce na nohách..Nohy na stole.. Oči v počítači...Počítač v Bleachu..BLeach ve mě.
Registration date : 11. 05. 08

Lord Loss - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lord Loss   Lord Loss - Stránka 21 Icon_minitimeMon Jul 14, 2008 11:30 pm

Very Happy
Setus napsal:
kéž by zas někdo skočil na cucky,to se hltalo nejlíp,pěkně ty vnitřnosti a tak Twisted Evil
nebud moc unáhlenej podle mě si toho estě užijeme DOST:twisted:
Návrat nahoru Goto down
Siria

Siria


Poeet p?íspivku : 35
Age : 38
Localisation : Louny
Registration date : 26. 06. 08

Lord Loss - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lord Loss   Lord Loss - Stránka 21 Icon_minitimeTue Jul 15, 2008 9:18 am

Grubbs opravdu válí. Ta věta: Vysmahni zpátky do toho svýho světa, zmetku a schovej si ty výhrůžky pro někoho, koho třeba i vystraší, byla dobrá lol!
Jen mám takový pocit, že v této knize se probuzení Dervishe nedočkáme. Škoda jen, že už je před námi jen poslední kapitolka knihy.
Návrat nahoru Goto down
Silmarilien-Palantírilien
Upír před investiturou
Upír před investiturou
Silmarilien-Palantírilien


Poeet p?íspivku : 7364
Age : 33
Localisation : Larten ví... :D
Registration date : 05. 11. 06

Lord Loss - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lord Loss   Lord Loss - Stránka 21 Icon_minitimeTue Jul 15, 2008 9:47 am

Setus napsal:
kéž by zas někdo skočil na cucky,to se hltalo nejlíp,pěkně ty vnitřnosti a tak Twisted Evil

tak snad příště. Razz:P:P

Ad Dervish: jsem zvědavá, jako dlouho si "pospí" a jestli se vůbec někdy probudí zpátky k životu. scratch A že bych mu to probuzení přála. Embarassed 
Návrat nahoru Goto down
http://www.silmarilien.blog.cz
Setus

Setus


Poeet p?íspivku : 14
Age : 33
Localisation : Ukritej v temnotě pokuřující cigáro a čekající na další oběť
Registration date : 05. 07. 08

Lord Loss - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lord Loss   Lord Loss - Stránka 21 Icon_minitimeTue Jul 15, 2008 9:45 pm

Čekám že ta poslední kapitola bude napytel,věčinou to tak bejvá,už aby byla dalšííííí muhehehe santa



Btw: mohl by se už založit topic na druhou knížku
Návrat nahoru Goto down
Phoebe Umbríel Esteban
Kníže
Kníže
Phoebe Umbríel Esteban


Poeet p?íspivku : 2830
Age : 32
Localisation : Knížecí síň
Registration date : 03. 11. 06

Lord Loss - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lord Loss   Lord Loss - Stránka 21 Icon_minitimeTue Jul 15, 2008 10:06 pm

Klidně ho založit můžu, ale bohužel - další díl vidím až na září Cool
Návrat nahoru Goto down
http://darren-shan.ic.cz
Setus

Setus


Poeet p?íspivku : 14
Age : 33
Localisation : Ukritej v temnotě pokuřující cigáro a čekající na další oběť
Registration date : 05. 07. 08

Lord Loss - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lord Loss   Lord Loss - Stránka 21 Icon_minitimeTue Jul 15, 2008 10:29 pm

Phoebe Umbríel Esteban napsal:
Klidně ho založit můžu, ale bohužel - další díl vidím až na září Cool


JJ založ ho,aspoň budem moct spekulovat a vymejšlet různý kulišárny Twisted Evil scratch
Dík affraid
Návrat nahoru Goto down
Toren

Toren


Poeet p?íspivku : 658
Age : 31
Registration date : 11. 05. 08

Lord Loss - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lord Loss   Lord Loss - Stránka 21 Icon_minitimeTue Jul 15, 2008 10:34 pm

Bůůůů až září...no co se dá dělat..ach joooooo Very Happy a nemohla bys sem dat poslední první půlku?už dneska..no asi ne Very Happy
Návrat nahoru Goto down
http://www.nojmik.blog.cz
Phoebe Umbríel Esteban
Kníže
Kníže
Phoebe Umbríel Esteban


Poeet p?íspivku : 2830
Age : 32
Localisation : Knížecí síň
Registration date : 03. 11. 06

Lord Loss - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lord Loss   Lord Loss - Stránka 21 Icon_minitimeTue Jul 15, 2008 10:41 pm

Hodím to tam zítra (doufám) a pravděpodobně už celou kapitolu Wink
Návrat nahoru Goto down
http://darren-shan.ic.cz
Setus

Setus


Poeet p?íspivku : 14
Age : 33
Localisation : Ukritej v temnotě pokuřující cigáro a čekající na další oběť
Registration date : 05. 07. 08

Lord Loss - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lord Loss   Lord Loss - Stránka 21 Icon_minitimeTue Jul 15, 2008 10:59 pm

Lidi poďte tu knížku trošku zhodnotit,sice to nemáme dočtený,ale chtěl bych nadhodit nějaký téma o ktrym se dá normálně diskutovat
scratch


Naposledy upravil Setus dne Tue Jul 15, 2008 11:01 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Phoebe Umbríel Esteban
Kníže
Kníže
Phoebe Umbríel Esteban


Poeet p?íspivku : 2830
Age : 32
Localisation : Knížecí síň
Registration date : 03. 11. 06

Lord Loss - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lord Loss   Lord Loss - Stránka 21 Icon_minitimeTue Jul 15, 2008 11:01 pm

Tak co celkové hodnocení knihy? Jak jste se k ní stavěli, co na ní oceňujete, co vás naopak zklamalo, jestli obstála vašim očekáváním...?
Návrat nahoru Goto down
http://darren-shan.ic.cz
Setus

Setus


Poeet p?íspivku : 14
Age : 33
Localisation : Ukritej v temnotě pokuřující cigáro a čekající na další oběť
Registration date : 05. 07. 08

Lord Loss - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lord Loss   Lord Loss - Stránka 21 Icon_minitimeTue Jul 15, 2008 11:03 pm

No tohle jsem měl přeně namylsi scratch
Návrat nahoru Goto down
Phoebe Umbríel Esteban
Kníže
Kníže
Phoebe Umbríel Esteban


Poeet p?íspivku : 2830
Age : 32
Localisation : Knížecí síň
Registration date : 03. 11. 06

Lord Loss - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lord Loss   Lord Loss - Stránka 21 Icon_minitimeTue Jul 15, 2008 11:04 pm

No tak můžeš začít Cool Laughing
Návrat nahoru Goto down
http://darren-shan.ic.cz
Setus

Setus


Poeet p?íspivku : 14
Age : 33
Localisation : Ukritej v temnotě pokuřující cigáro a čekající na další oběť
Registration date : 05. 07. 08

Lord Loss - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lord Loss   Lord Loss - Stránka 21 Icon_minitimeTue Jul 15, 2008 11:10 pm

Knížka je(byla) úchvatná,dechberoucí ukázka prvotřídního díla a překladu.Mile mě překvapila a a byla nad moje očkávání.Překlad skvělej a srozumitelnej(weboky znám už od doby co to byl blog a skoro na začátku) a nesklamalo mě to.Příběh výbornej a hlavní hrdina mi přirost k srdci víc než Darren a to už je opravdu co říct.Od dalších knížek očekávám víc napětí a dobrodružství(od první ho nikdy tolik nečekám,protože přecejenom uvádí do světa a příběhu hrdiny).Shrbutí:nadmíru spokojenej a plnej nedočkavosti a dychtivosti po dalšim díle
scratch
Návrat nahoru Goto down
Setus

Setus


Poeet p?íspivku : 14
Age : 33
Localisation : Ukritej v temnotě pokuřující cigáro a čekající na další oběť
Registration date : 05. 07. 08

Lord Loss - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lord Loss   Lord Loss - Stránka 21 Icon_minitimeTue Jul 15, 2008 11:11 pm

Připadá ti to dost podrobný?Very Happy
Jesli ne tak já to trošku poupravim
scratch
Návrat nahoru Goto down
Phoebe Umbríel Esteban
Kníže
Kníže
Phoebe Umbríel Esteban


Poeet p?íspivku : 2830
Age : 32
Localisation : Knížecí síň
Registration date : 03. 11. 06

Lord Loss - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lord Loss   Lord Loss - Stránka 21 Icon_minitimeTue Jul 15, 2008 11:14 pm

Podle mě dobré shrnutí Wink
Přiznávám, docela mě zahřála na srdíčku ta část o překladu Embarassed
Návrat nahoru Goto down
http://darren-shan.ic.cz
Setus

Setus


Poeet p?íspivku : 14
Age : 33
Localisation : Ukritej v temnotě pokuřující cigáro a čekající na další oběť
Registration date : 05. 07. 08

Lord Loss - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lord Loss   Lord Loss - Stránka 21 Icon_minitimeTue Jul 15, 2008 11:18 pm

To jsem rádprotože pochvalu si opravdu zasloužíš,protože např. výběr slovníku danejch postav nejde přeložit doslova a ty jsi to zvládla navýbornou
scratch
Návrat nahoru Goto down
Kay
Generál
Generál
Kay


Poeet p?íspivku : 3330
Age : 35
Registration date : 06. 06. 07

Lord Loss - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lord Loss   Lord Loss - Stránka 21 Icon_minitimeTue Jul 15, 2008 11:30 pm

Nemohu si pomoci, ale Demonatu bych normálně přečetla, ale odložila s tím, že mě to prostě nezaujalo. Embarassed Nevím, možná to je ten prokletý první díl (na DS jsem měla po prvním dílu stejný názor), ale nudila jsem se. Ne vždy, protože se našly světlé chvilky plné akce a napětí, ale můj šálek to tedy není. Cool
Nejvíc mě zklamal popis souboje s démony. Magie, nu, použití magie k léčení mě zrovna dvakrát nebere. Embarassed
Jsem zvědavá na další díl, snad mě zaujme více.
Zajímavé byly popisy postav, musím se sklánět nad naprosto detailními popisy ( i nad Phoebeinou trpělivosti ty popisy překládat!).

Jak již psal Setus, velký dík patří Phoebe se Silmarilien. Díky holky, že si dáváte takovou práci a překládáte pro nás! :hug: flower Překlad Demonaty je mistrovský! Smile I love you
Návrat nahoru Goto down
Setus

Setus


Poeet p?íspivku : 14
Age : 33
Localisation : Ukritej v temnotě pokuřující cigáro a čekající na další oběť
Registration date : 05. 07. 08

Lord Loss - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lord Loss   Lord Loss - Stránka 21 Icon_minitimeTue Jul 15, 2008 11:39 pm

Málem bych zapoměl zdůraznit tu pasáž když se nám Grubbs zbláznil,bylo to tak věrohodný že bych snad přísahal že si tim autor prošel snad sám
scratch
Návrat nahoru Goto down
Setus

Setus


Poeet p?íspivku : 14
Age : 33
Localisation : Ukritej v temnotě pokuřující cigáro a čekající na další oběť
Registration date : 05. 07. 08

Lord Loss - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lord Loss   Lord Loss - Stránka 21 Icon_minitimeTue Jul 15, 2008 11:43 pm

Taky mě napadlo založit místnost kde by se dalo dělat si z postav trošku srandu,myslim že by se to nehodilo přímo do složky s jejich jménem xP
scratch
Návrat nahoru Goto down
Toren

Toren


Poeet p?íspivku : 658
Age : 31
Registration date : 11. 05. 08

Lord Loss - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lord Loss   Lord Loss - Stránka 21 Icon_minitimeTue Jul 15, 2008 11:54 pm

Já to teda taky shrnu ale nebude to nic moc.Každopádně jak se tu už psalo mockrát děkuju Phoebe za překlad neboť je mistrovský a hodně tě obdivuju,protože mít na to všechno nervy a někdy i fantasii je opravdu těžký...takže k překladu jako tak nemám co dodat.Příběh prvního dílu se mi zalíbil už od začátku a nepřipadal mi vůbec nudný.Grubbs válí každou kapitolku a jeho pocity sou naprosto skvělé.Démoni mě dostali a doufám,že budou nadále i vdalších dílech..což samozdřejmě budou a sem rád.Lord Loss je jako záporák vynikající a Dervish jako mentor uvěřitelnej.Postavy jsou zkrátka suproví stejně jako příběh,který šlapal od první kapitoly.Souboje jak psala Kay se mi líbili ikdyž ta magii byla fakt nic moc.Atmosféra je pořádně zhoustlááá a já se nemůžu dočkat Demonaty book 2-Demon Thief-jen tak dál Phoebe jsi skvělá
Návrat nahoru Goto down
http://www.nojmik.blog.cz
Phoebe Umbríel Esteban
Kníže
Kníže
Phoebe Umbríel Esteban


Poeet p?íspivku : 2830
Age : 32
Localisation : Knížecí síň
Registration date : 03. 11. 06

Lord Loss - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lord Loss   Lord Loss - Stránka 21 Icon_minitimeWed Jul 16, 2008 12:01 am

Tak abych se k tomu nějak vyjádřila i já - zatím mě teda příběh nezklamal; je pravda, že některé pasáže se mi přechroupávaly hůř (co si tak vzpomínám, tak třeba scény z léčebny nebo s Bill-Em), ale jako celek mi to přišlo dobré. Se Ságou to zatím nemůžu srovnávat, hlavně z důvodu, že Sága mi za ty roky prostě přirostla k srdci.
Stejně jako v Sáze je na začátku minimum postav - Grubbs mi přišel jako celkem fajn hlavní hrdina (asi i lepší než Darren), Dervishův smysl pro humor a celkové způsob, jak všechno bral s nadhledem, byl perfektní, Bill-E - no, toho jsem teda fakt moc nemusela, ale i někdo takový tam být musím, Meera mi výjimečně ani nevadila, a démoni se mi taky líbili, i když jsem celkem zvědavá na další info o Lordu Lossovi.
Taky moc moc děkuju Sil, že se mnou měla tu trpělivost Embarassed

Jo a ještě poznámka - pokud si dobře pamatuju, skoro celý díl byl psaný v přítomném čase - jenže to se mi jak blbě překládalo, tak se to hůř četlo. Druhý díl bych možná taky hodila do minulosti (je to o hodně přirozenější, hlavně v češtině, řekla bych), ale jestli budou bouřlivé protesty, můžu to nechat v přítomnosti Wink
Návrat nahoru Goto down
http://darren-shan.ic.cz
Setus

Setus


Poeet p?íspivku : 14
Age : 33
Localisation : Ukritej v temnotě pokuřující cigáro a čekající na další oběť
Registration date : 05. 07. 08

Lord Loss - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lord Loss   Lord Loss - Stránka 21 Icon_minitimeWed Jul 16, 2008 12:07 am

Ten minulej čas je tam skvělej určitě ho tam nech,víc než to že se to dobře čte,tak se to hltá xP
scratch
Návrat nahoru Goto down
Iky

Iky


Poeet p?íspivku : 324
Age : 28
Localisation : Doma...Na židly... Ruce na nohách..Nohy na stole.. Oči v počítači...Počítač v Bleachu..BLeach ve mě.
Registration date : 11. 05. 08

Lord Loss - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lord Loss   Lord Loss - Stránka 21 Icon_minitimeWed Jul 16, 2008 8:55 am

Já to řeknu opravdu krátka:D Razz 5íkám dalo by se říct to co toren... Plná napětí, zvrtů.. a jinak prostě GOOOOOOD Něco co se vyrovná Darrenovi
Návrat nahoru Goto down
Silmarilien-Palantírilien
Upír před investiturou
Upír před investiturou
Silmarilien-Palantírilien


Poeet p?íspivku : 7364
Age : 33
Localisation : Larten ví... :D
Registration date : 05. 11. 06

Lord Loss - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lord Loss   Lord Loss - Stránka 21 Icon_minitimeWed Jul 16, 2008 7:06 pm

Pokud bych se měla vyjádřit i já Smile : První díl Demonaty mě už od začátku zaujal - s jistou nadsázkou bych mohla napsat, že ono zaujetí nastalo hned po přečtení první věty ale tak dobře, buďme trochu realističtí, zkrátka hned první půlka první kapitoly Razz mě dostala pod začínající závoslost. Razz 

G., ač hlavní hrdina (a ty já až na výjimky nemusím; o tom by mohl vyprávět Darren, protože ten rozhodně onou výjimkou nebyl Razz Embarassed ), mi byl sympatický a svým způsobem jsem si ho i celkem dost oblíbila. 

D. byl, jak už psala Phoebe, prostě skvělý. B.-E. byl na "přesdržku" Razz Tak to aspoň cítím já. Razz A Meera byla z mého úhlu pohledu rovnou na zabití. Razz Toliko ke kladným hrdinům. Very Happy

Lossík je prostě the best. lol!  Lord Loss - Stránka 21 Laie_78A démoni také. Jen mě štve, že Artery to přežil, kdežto moje milovaná Veinička ne. Lord Loss - Stránka 21 AoLord Loss - Stránka 21 To_babruysk

Co se Phoebina překladu týče, byl perfektní, a nevěřte jí, jeden v něm neměl skoro co opravovat. Jen občasný překlep, kterého se já dopouštím stokrát, co stokrát, tisíckrát častěji než ona. Razz Takže trpělivosti mi po něm ještě zbylo... no, jako na začátku Razz

Co se tady ještě dost objevovalo, bylo použití magie během souboje a k léčení. Mně osobně se tenhle prvek líbil, narozdíl od většiny, jak se zdá. Laughing Lord Loss - Stránka 21 Ap Přišlo mi to jako vcelku uvěřitelné a vzhledem k situaci i jako šikovné řešení. Smile 

Teď už snad jen zbývá dodat, že se těším jak malá holka na druhý díl - co na tom, že bude nejspíš až v září, aspoň se mám proč těšit na zčátek školního roku. Lord Loss - Stránka 21 Ag

Takže Phoebe - jen tak dál! Lord Loss - Stránka 21 Mauridia_27
Návrat nahoru Goto down
http://www.silmarilien.blog.cz
Iky

Iky


Poeet p?íspivku : 324
Age : 28
Localisation : Doma...Na židly... Ruce na nohách..Nohy na stole.. Oči v počítači...Počítač v Bleachu..BLeach ve mě.
Registration date : 11. 05. 08

Lord Loss - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lord Loss   Lord Loss - Stránka 21 Icon_minitimeWed Jul 16, 2008 8:03 pm

Sil poslední 3 řádky... souhlasím a kdo ne tak není Shanovec:P Embarassed
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Lord Loss - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lord Loss   Lord Loss - Stránka 21 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Lord Loss
Návrat nahoru 
Strana 21 z 24Jdi na stránku : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24  Next
 Similar topics
-
» Lord Loss
» lord of the shadows

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Darren Shan's Forum :: Demonata :: 1 - Lord Loss-
Přejdi na: